دسترسی سریع


جستجو


 

  

صفحه اصلی > شرکتهای هم گروه > بیمه عصر امین کارآفرین > انواع بیمه > اموال > بیمه مهندسی 
بیمه مهندسی

بیمه مهندسی

بیمه های تمام خطر مهندسی پوششی است برای جبران خسارت های وارد به پروژه های ساختمانی و نصب ماشین آلات صتعتی به علت وقوع سوانح سهمگین طبیعی، حوادث ناشی از اجرای کار و اشتباهات و خطاهای انسانی و همچنین زیانهای وارد به اشخاص ثالث در مواردی که صاحبکار و یا پیمانکار قانونا˝ مسؤل شناخته شود.

بیمه های تمام خطر مهندسی به دو گروه عمده تقسیم می شود:

 

 بیمه نامه هایی که برای دوره اجرای عملیات ساختمانی و نصب صادر می شوند.

بیمه نامه هایی که برای دوره بهره برداری صادر می شوند.

 

مهمترین بیمه نامه های تمام خطر مهندسی به شرح زیر است:

 

بیمه تمام خطر پیمانکاران (C.A.R):

 

در بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران انواع کارهای ساختمانی نظیر ساختمانهای مسکونی،‌اداری،‌تجاری، هتلهل، بیمارستانها، دانشگاهها، راهها، راه آهن، سد، پروژه های آبیاری و زهکشی، اسکله سازی، ... پوشش داده می شود.

 

 

 

خسارت های تحت پوشش:

 

خسارت های وارد به عملیات ساختمانی ناشی از وقوع خطرهای مورد بیمه.

خسارت های جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث ناشی از مسؤلیت بیمه گذار.

 

 

 

بیمه تمام خطر نصب (E.A.R):

 

در بیمه نامه تمام خطر پیمانکاران انواع کارهای ساختمانی نظیر ساختمانهای مسکونی،‌اداری،‌تجاری، هتلهل، بیمارستانها، دانشگاهها، راهها، راه آهن، سد، پروژه های آبیاری و زهکشی، اسکله سازی، ... پوشش داده می شود.

 

 

 

خسارت های تحت پوشش:

 

خسارت های وارد به اقلام بیمه شده ناشی از وقوع خطرهای مورد بیمه.

خسارت های جانی و مالی وارد به اشخاص ثالث

 

 

 

بیمه ماشین آلات و تجهیزات پیمانکاری:

 

این بیمه نامه برای انواع ماشین آلات و تجهیزاتی که در کارهای ساختمانی و نصب مورد استفاده پیمانکاران قرار می گیرد، صادر می شود و خسارت های وارد به بولدوزر، گریدر، بیل مکانیکی، بتونیر،‌جرثقیل، بالابر و سایر وسایل و تجهیزات مشابه را تحت پوشش قرار می دهد.

 

 

 

بیمه تمام خطر سازه های تکمیل شده:

 

پروژه های مهندسی و راه و ساختمان پس از اتمام عملیات و تحویل موقت به صاحبکار در دوره بهره برداری نیز در معرض خطرهایی از جمله سوانح طبیعی قرار دارند. بیمه نامه تمام خطر سازه های تکمیل شده پوششی است برای پروژه هایی مانند سدها، راهها، پلها،‌برجها، طرحهای آبیاری و زهکشی و نظایر آنها در دوره بهره برداری.

 

 

 

 

بیمه شکست ماشین آلات:

 

این بیمه نامه برای کارخانه ها در زمان بهره برداری صادر می شود و خسارت های فیزیکی وارد به ماشین آلات و تأسیسات کارخانه ها را تا ارزش جایگزینی شامل هزینه نصب،‌حقوق و عوارض گمرکی و هزینه حمل تحت پوشش قرار می دهد.

 

 

 

 

بیمه بویلر و مخازن تحت فشار:

 

در این بیمه نامه خطر انفجار بویلرها و مخازن تحت فشار و خسارتت های ناشی از آن پوشش داده می شود. شرکت بیمه با صدور چنین بیمه نامه ای خدمات مربوط به بازدید و ارائه توصیه های ایمنی به بیمه گذاران را نیز انجام می دهد.

 

 

 

 

 

بیمه فساد کالا در انبار سردخانه:

 

این بیمه نامه مکمل بیمه شکست ماشین آلات است و بیمه گذار می تواند همراه با بیمه تجهیزات سیکل تبرید سردخانه، خسارت ناشی از فساد کالای موجود در انبار سردخانه را در صورت از کار افتادن یکی از دستگاه های تبریدی و افزایش درجه حرارت تحت پوشش قرار دهد.

پنج شنبه ٠٦ آذر ١٣٩٩


پیوندهای اقتصادیآمار بازدید
 بازدید این صفحه : 3260 | بازدید امروز : 32 | کل بازدید : 537390 | بازدیدکنندگان آنلاين : 1 

 کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت به شرکت سرمایه گذاری بانک کارآفرین تعلق دارد. Privacy Policy / Copyright © 2013 - 2014, Karafarin Investment Group